• 22 maja 2022

Pytanie o to, jak działają leki na potencje nie należy do prostych. Udzielenie odpowiedzi na nie jest możliwe dopiero wtedy, gdy uświadomimy sobie, że mamy do czynienia z ich przynajmniej kilkoma grupami, każda zaś bazuje na innych substancjach. Jeśli więc chcemy wiedzieć, jak pomoże nam konkretny preparat, pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, jest zapoznanie się z jego składem.

Ziołowe preparaty na potencję i ich działanie

Analizując rynek medykamentów na potencję, które można kupić bez konieczności konsultowania tego z lekarzem, w pierwszej kolejności powinniśmy poddać analizie preparaty ziołowe. Jest ich wiele, niemal każdy zaś bazuje na nieco innej roślinie w mniej lub bardziej uzasadniony sposób określanej mianem afrodyzjaku.

O szczególnie dużej popularności można mówić w kontekście tych, w których skład wchodzi żeń-szeń. Nie jest ona wcale pozbawiona uzasadnienia. Roślina ta wpływa korzystnie na siły witalne całego organizmu, w naturalny sposób poprawia więc funkcje seksualne. Także johimbina może okazać się składnikiem, który podniesie jakość naszego życia seksualnego. Jej nazwa nie jest w Polsce zbyt dobrze znana, mamy bowiem do czynienia ze sproszkowaną korą drzewa, które występuje naturalnie jedynie w Afryce. To stymulator podobny w swoim działaniu do kofeiny. Choć więc charakteryzuje się dużą skutecznością, może też wywoływać skutki uboczne zbliżone do tych, z jakimi musimy się liczyć pijąc zwiększone dawki kawy. Z kolei miłorząb japoński może okazać się skuteczny dlatego, że prowadzi do zmniejszenia agregacji płytek. W praktyce oznacza to, że ziołowa tabletka może przyczynić się do lepszego ukrwienia prącia.

Sildenafil w tabletkach na potencję

Jeśli wydaje się nam, że tabletki ziołowe nie mogą nam pomóc i poszukujemy skuteczniejszego rozwiązania, powinniśmy przetestować przede wszystkim jeden z tych preparatów, w których substancją czynną jest sildenafil. Tu mamy do czynienia ze środkiem, którego skuteczność została potwierdzona naukowo. Sildenafil odpowiada za usprawnienie przepływu krwi w naczyniach krwionośnych, to zaś nie tylko ułatwia osiągnięcie wzwodu, ale również wydłuża czas jego trwania.

Dlaczego sildenafil zasługuje na szczególną uwagę z naszej strony? Nie powinniśmy zapominać o tym, że wcale nie tak dawno była to substancja objęta prawem patentowym. Kilka lat temu patent jednak wygasł, dzięki czemu pojawiła się możliwość bardziej swobodnego korzystania z możliwości tego rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że również ta grupa leków na potencję nie jest remedium na wszystkie problemy. Jej skuteczność w dużej mierze jest przy tym uzależniona od tego, czy lek stosuje się zgodnie z zaleceniami producenta.

Co robić, gdy tabletka nie działa?

Jeśli stosujemy leki na potencję, a mimo to jakość naszego życia seksualnego nie poprawia się, nie wpadajmy w panikę. Być może padliśmy ofiarą nieuczciwego sprzedawcy. Może być też tak, że substancja czynna podana jest w zbyt małej dawce. Aby przekonać się, jakie może być źródło problemu, najlepiej jest wybrać się do lekarza.

Top