• 11 sierpnia 2022

Ilu kierowców, tyle gustów - rynek samochody oferuje model odpowiedni dla każdego i to jest piękne. Są jednak szczególne samochody, określane jako "samochody dla prawdziwych mężczyzn". Czym się wyróżniają i co warto o nich wiedzieć?

Samochody dla prawdziwych mężczyzn?

O tym, co jest przeznaczone  "dla prawdziwych mężczyzn" lub "dla prawdziwych kobiet" rozmawia się dziś raczej z przymrużeniem oka. Wybór samochodu jest kwestią gustu, charakteru,  potrzeb i trybu życia. Prawdziwi pasjonaci lubią jednak wyraziste modele, dedykowane konkretnej grupie odbiorców lub kojarzone z konkretnym klimatem. Oto pięć modeli, które często określa się jako "samochody dla prawdziwych mężczyzn". Dlaczego? Warto się przekonać!

Fordy typu pick-up (seria F)

Seria amerykańskich potworów, nieodłącznie kojarzona z filmami wprost z dalekiego Zachodu. Fordy pick-upy to szeroka seria, w skład której wchodzą rożne modele samochodów. Największy z nich to F-550, zaś najmniejszy jest F-150. Ford serii F prezentuje się potężnie i imponująco. Jest solidny, nieco kanciasty i naprawdę niezawodny. Wprawdzie trudno wyobrazić sobie poruszanie się nim po mieście, jednak w terenie lub w pracy sprawdza się doskonale. O Fordach F często mówi się, że są to samochody dla prawdziwych mężczyzn.

Ford Mustang

Kolejną opcją wśród "męskich" samochodów jest klasyczny, doskonale znany i rozpoznawalny Ford Mustang. Nie należy do samochodów, którymi jeździ się przyjemnie i wygodnie. Jego kanciaste kształty przekładają się na specyficzny sposób prowadzenia. Najnowsze modele wciąż mają wiele wspólnego z absolutną klasyką. Pasjonaci kochają Forda za charakterystyczny dźwięk i mocne, potężne silniki. Mimo wysokiego spalania, Mustangi można spotkać stosunkowo często. W niemal 90 proc. przypadków za kierownicą siedzą mężczyźni.

Nissan GT-R

To samochód dla gracza i gadżeciarza. Jego osiągi i techniczne parametry zbliżają się do tych oferowanych przez Porsche, jednak cena jest o wiele bardziej przystępna. Nissan posiada wyjątkowy komputer pokładowy, stworzony przez najlepszych specjalistów od gier komputerowych. Nie dziwi fakt, że zdecydowana większość właścicieli tych samochodów to mężczyźni. Jazda modelem tak napakowanym elektroniką to prawdziwa frajda. Estetyczny, osiągalny, idealny dla gadżeciarzy - taki jest Nissan GT-R.

Porsche 911

Sportowa klasyka gatunku, od lat wyznaczająca status społeczny kierującego. Porsche 911 to maszyna o niezmiennych, wspaniałych osiągach, niezawodna, choć coraz mniej wyjątkowa i coraz częściej spotykana na ulicach. Mimo opływowych, zgrabnych kształtów Porsche znacznie częściej wybierają mężczyźni, niż kobiety. Co komunikuje ten samochód? Sportowe zacięcie, dynamikę, szybkość i... gruby portfel.

BMW serii 1 M Coupe

Coś wyjątkowego dla kierowców, którzy swoją pasję do niezwykłych samochodów muszą połączyć z praktycznością. To samochód, który charakteryzują imponujące osiągi i wspaniałe wykonanie. Jednocześnie zmieści się do niego niemal wszystko - zakupy, rodzinne wakacje, wypady za miasto nie są mu straszne. BMW 1 M Coupe to "rodzinne auto", które do setki przyspiesza w mniej niż 5 sekund.

Top