Strona głównaBezpieczeństwo, Wystrój wnętrzStacja uzdatniania wody w domu – zalety
Stacja uzdatniania wody w domu – zalety

Stacja uzdatniania wody w domu – zalety

Słaba jakość wody jest obecnie powszechnym problemem, niezależnie czy mieszkasz w mieście czy na wsi. Zły smak, ostry zapach, a nawet paskudny kolor to problemy, którym można zaradzić. Na te wady pomoże domowa stacja uzdatniania wody. Poniżej przedstawimy 5 największych zalet domowego systemu filtrowania wody.

1. Zdrowsza woda

Chlor i chloraminy stosowane w miejskich przedsiębiorstwach uzdatniania wody i wodociągach powodują silny nieprzyjemny zapach. Używanie chlorowanej wody może powodować bóle głowy, zaczerwienienie oczu i zawroty głowy. Gdy chlor jest podgrzewany, wydziela szkodliwe dla zdrowia gazy, dlatego usuwanie lub redukcja chloru i chloraminy to jedna z najważniejszych zalet systemu filtracji.

Oprócz sztucznej chemii, w wodzie pitnej znajduje się kilka różnych pasożytów, w tym mikroskopijne organizmy, które mogą przetrwać w starych sieciach przesyłowych, a zwłaszcza w miejscach mniej zurbanizowanych. Te pasożyty i mikroskopijne organizmy powodują poważne problemy trawienne i jelitowe. Systemy filtracji wody eliminują te zagrożenia zdrowotne, zmniejszając ryzyko chorób przewodu pokarmowego i poprawiają jakość wody pitnej.

Korzyści z domowego systemu filtracji wody wynikają z faktu pozbycia się szkodliwych zanieczyszczeń, w tym: wirusów, bakterii, pasożytów, pestycydów czy metali ciężkich.

2. Woda pitna o lepszym smaku

Jedną z wielu zalet domowych systemów filtracji wody jest jej lepszy smak. Pijąc oczyszczoną „kranówkę” nie narażamy się na problemy żołądkowe. Mając smaczniejszą wodę pitną, wypijasz jej więcej, co zapewnia odpowiednie nawodnienie organizmu dla lepszego zdrowia. Nie musisz kupować wody butelkowanej, obniżasz więc wydatki, a dodatkowo chronisz środowisko i zmniejszasz ilość trudno rozkładającego się plastiku.

3. Dłuższa żywotność hydrauliki i urządzeń.

System filtrowania wody zainstalowany przy głównym zaworze przedłuża żywotność domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej i urządzeń takich jak bojler, pralka czy zmywarka. Bez filtracji kamień, metale ciężkie i chemikalia rozpuszczone w wodzie z czasem osadzają się w rurach i innych elementach uszkadzając instalację wodno-kanalizacyjną.
Dzięki zaletom domowego systemu filtracji zanieczyszczenia te są eliminowane i nie mogą osadzać się w urządzeniach, wydłużając tym sposobem ich bezawaryjną pracę.

4. Czystsza skóra

Na stan twojej skóry wpływa woda, którą pijesz, w której się kąpiesz i pierzesz ubrania. Narażenie na zanieczyszczenia przenoszone przez wodę – takie jak metale ciężkie, chlor i fluor – grozi pogorszeniem stanu skóry. Osoby, które mają do czynienia z łuszczycą i egzemą, zwłaszcza małe dzieci, są podatne na więcej ognisk zapalnych z powodu substancji znajdujących się w wodzie. Systemy filtracji wody usuwają zanieczyszczenia, dzięki czemu skóra staje się czystsza i zdrowsza.

Przydomowy system filtracji to jedyna skuteczna metoda filtrowania wody używanej do kąpieli. Leżąc w wannie, biorąc gorącą kąpiel nagrzane powietrze jest pozbawione unoszących się w nim zanieczyszczeń. Miękka woda poprawia działanie środków czystości, a twoje włosy i ciało pozostają czystsze, poza tym na armaturze nie osadza się osad z kamienia i nierozpuszczonego mydła.

5. Chronisz swoją odzież i naczynia

Twarda woda, chlor i inne chemikalia w niej obecne mają wpływ na odzież podczas prania. Z czasem blakną kolory tkanin, a włókna odzieży rozkładają się, gdy środki te osadzają się na materiale. Na ubraniach pozostają osady z proszku, które tworzą nieprzyjemny zapach, a nawet mogą prowadzić do reakcji alergicznych i wysypek skórnych. Dzięki przefiltrowanej wodzie ubrania będą dłużej lepiej się prezentowały i pachniały świeżością.
Zmywarka pozostawi mniej niedomytych talerzy, naczynia będą wyglądać na czystsze. Kolejną korzyścią jest to, że czysta woda zapobiega uwalnianiu się brzydkich zapachów podczas pracy zmywarki lub pralki.
Na pewno każdy z was znajdzie dodatkowe korzyści płynące z domowej stacji uzdatniania wody.

Autor: Opublikowano: 29 grudnia, 2022Kategoria: Bezpieczeństwo, Wystrój wnętrz